Badanie „Nastroje Polaków, uczucia i spojrzenie na przyszłość – zmiany, które spowodował COVID-19”

Pandemia COVID-19 miała znaczący wpływ na nastroje i spojrzenie Polaków na przyszłość. Badanie przeprowadzone przez Institute for Health i SW Research pokazuje, że choć wielu z nas pragnie powrotu do życia sprzed pandemii, to nie we wszystkich aspektach chcemy wracać do starej normalności. Około 67% Polaków chciałoby odzyskać swoje dawne życie, ale ponad 25% uważa, że pewne zmiany, które zaszły w trakcie pandemii, mają pozytywny wpływ na ich codzienność. Przykładem może być praca zdalna, która dla niektórych okazała się korzystnym rozwiązaniem, zwiększającym elastyczność i umożliwiającym lepsze godzenie życia zawodowego z prywatnym.

Pomimo pewnych korzyści, pandemia wprowadziła również wiele negatywnych zmian, zwłaszcza w życiu prywatnym i zawodowym. Zdecydowana większość respondentów, bo aż 65,5%, odczuła, że ich życie zmieniło się na gorsze. Negatywne skutki pandemii obejmują nie tylko zmiany w stylu życia, ale także wzrost stresu, lęku i problemów zdrowotnych, takich jak bezsenność, problemy z koncentracją i nastroje depresyjne. Chociaż niektórzy Polacy dostosowali się do nowej rzeczywistości, to obciążenie psychiczne było dla wielu ogromne, co wpłynęło na ich ogólne samopoczucie i zdrowie psychiczne.

Badanie „Nastroje Polaków, uczucia i spojrzenie na przyszłość – zmiany, które spowodował COVID-19” przeprowadzone na zlecenie Institute for Health. Badanie zostało zrealizowane w dn. 30 marca -2 kwietnia 2021r. przez agencję SW Research, n=1000, metoda badawcza CAWI.


Więcej o badaniu na stronie: Jak zmieniła nas pandemia?