Badanie „Znaczenie komunikacji w ochronie zdrowia dla samopoczucia pacjentek”
Przyszłe i młode matki stają przed wieloma wyzwaniami i lękami związanymi z ciążą, porodem oraz opieką nad dziećmi. Pandemia COVID-19 dodatkowo nasiliła te obawy, wprowadzając do ich życia niepewność związaną z ryzykiem zachorowania oraz ograniczeniami wynikającymi z lockdownu. Wsparcie bliskich osób jest nieocenione, jednak kluczowe znaczenie ma także profesjonalna opieka ze strony specjalistów ginekologii i położnictwa, którzy mogą pomóc kobietom w radzeniu sobie z trudnościami.
Badania przeprowadzone przez Institute for Health we współpracy z Agencją SW Research wykazały, że komunikacja między ciężarnymi a lekarzami ma istotny wpływ na samopoczucie przyszłych matek. Kobiety oczekują nie tylko wiedzy medycznej, ale także wsparcia emocjonalnego i zrozumienia. Niestety, nie zawsze otrzymują to podczas wizyt, zwłaszcza w publicznej służbie zdrowia, co wpływa na ich komfort i zadowolenie z opieki. Wyniki badania wskazują na potrzebę zmian w podejściu do pacjentek, aby mogły one czuć się bezpieczne i wspierane w tak ważnym okresie życia.
Badanie „Znaczenie komunikacji w ochronie zdrowia dla samopoczucia pacjentek.” zostało przeprowadzone na zlecenie Institute for Health i zrealizowane w dn. 02.08.2021 przez agencję SW Research, n=436, metoda badawcza CAWI.
Przeczytaj komunikat prasowy o tym badaniu: Znaczenie komunikacji w ochronie zdrowia dla samopoczucia pacjentek.